Dlaczego warto skorzystać z usług fotolabów?

Niemal wszyscy uwielbiamy robić zdjęcia. Dowodem na to może być nasza aktywność na serwisach społecznościowych, na których codziennie umieszczamy miliony nowych fotografii. Jednak postęp technologii nie sprawił, że całkowicie odwróciliśmy się od papierowych zdjęć. Jest wręcz przeciwnie, z każdym rokiem wywołujemy coraz więcej fotografii, korzystając z nowych możliwości, w ofertach fotolabów. Obecnie nie tylko możemy zamówić odbitki w standardowych rozmiarach znanych od dekad. Dzisiaj oprócz podstawowych usług możemy zamówić nietypowe formaty, w tym coraz popularniejsze zdjęcia kwadratowe, możemy zamienić kolekcję swoich fotografii w piękną fotoksiążkę, albo nadrukować ulubione zdjęcie na jeden z fotogadżetów. 

Jaki rodzaj zdjęć zamówić w fotolabie?

Oczywiście najczęstszą usługą zamawianą w fotolabach jest nadal wywoływanie zdjęć. Większość tego typu zakładów oferuje bardzo duży wybór formatów oraz możliwość wybrania rodzaju papieru, na jakim zdjęcie będzie utrwalone. 

Jaki rozmiar zdjęć powinniśmy wybrać? 

Jeżeli preferujemy wywoływanie dużej kolekcji zdjęć, którą zamierzamy przechowywać w albumie, to najlepszym wyborem jest standardowy rozmiar odbitek. Większość albumów kieszeniowych jest przeznaczona właśnie na zdjęcia 10×15 i 10×13.

Jednak jeśli należymy do kreatywnych osób, to ciekawym sposobem na prezentację swoich fotografii są albumy na zdjęcia wklejane. Nie musimy być ograniczeni do określonych formatów, jedynie wielkość kartki albumu jest ostateczną granicą dla wielkości zamawianych odbitek. Warto wtedy rozważyć mniej typowe formaty. Zdjęcia takie jak 10×10, 15×15, 13×18 mogą ożywić zamieszczoną kolekcję, sprawiając, że przeglądanie jej nie będzie monotonne.

Jeżeli posiadamy dobrej jakości zdjęcie, które nadaje się do zawieszenia na ścianie, to trafnym wyborem są większe formaty. Standardowe powiększenia będą idealnie pasowały do mniejszych ramek, które chcemy postawić na biurku. Natomiast zdjęcia XXL doskonale nadają się do zawieszenia na ścianie. 

fotokubek

Na jakich fotogadżetach możemy nadrukować ulubione zdjęcie?

W ofercie fotolabów bardzo często znajdują się także fotogadżety. Najczęściej są to przedmioty codziennego użytku, na których możemy nadrukować wybraną fotografię. Do najpopularniejszych tego typu obiektów z pewnością możemy zaliczyć fotokubki, są one bardzo często wybierane na okolicznościowy prezent z uwagi na swoją uniwersalność. Oczywiście to nie jedyne tego typu przedmioty, na których możemy nadrukować zdjęcia. W ofercie fotolabów możemy zamówić między innymi koszulki z nadrukiem, poszewki, magnesy na lodówkę, czy breloki. 

Chociaż prawdziwych zwolenników robienia zdjęć nie trzeba przekonywać do korzystania z usług fotolabów, to jednak warto wspomnieć, że usługa ta jest niezwykle tania. Koszt standardowych odbitek to cena zaledwie kilkunastu groszy, a atrakcyjny fotogadżet możemy zamówić już za dziesięć złotych.

Redakcja sommer-foto.pl