Modny i elegancki wazon szklany – który wybrać?

Ślub i wesele to nie tylko wyjątkowe wydarzenie dla nowożeńców, ale również wszystkich zaproszonych gości, którzy tego dnia wspólnie chcą celebrować z nimi zapoczątkowanie nowego okresu w życiu. A jak wiadomo, każda wyjątkowa okazja, wymaga równie wyjątkowych dekoracji. Rewelacyjnie zatem sprawdzą się wszelkiego rodzaju wazony szklane, które wypełnione florystycznymi kompozycjami i świecami stworzą romantyczny wystrój.

Diabeł tkwi w szczegółach…

Na uroczysty charakter wesela wpływ ma wiele czynników. Oprócz suto zastawionego stołu ze smacznymi potrawami, nie może zabraknąć idealnie wypolerowanych sztućców, pięknych talerzy, ale również świec i kwiatów. Właśnie dlatego dużym zainteresowaniem młodych cieszą się wazony szklane – o różnych wielkościach i kształtach, pozwalających stworzyć subtelny, romantyczny nastrój. Wypełnione świeżymi kwiatami, owocowymi kompozycjami czy eleganckimi świecami będą wysmakowaną „kropką nad i” na elegancko zaaranżowanym stole.

Wazon cylinder

Wśród szerokiej oferty wazonów szklanych na zainteresowanie zasługuje cylinder, czyli specjalny model przeznaczony zarówno do kwiatów zanurzonych w wodzie, jak i tych ułożonych w tradycyjny sposób. Cieszy się szerokim zainteresowaniem w roli dekoracji przyjęć na różne okazje (ślub, urodziny, chrzciny, komunie), jak również jako dodatek do mieszkania prywatnego. W sprzedaży występuje w wielu wariantach, zróżnicowanych zarówno pod względem średnicy i wysokości, jak również ilości elementów wchodzących w skład zestawu. Małe wazoniki dedykowane są osobom ceniącym minimalizm. Wystarczy bowiem włożyć do nich niewielki kwiat lub świeczkę pływającą, aby szybko udekorować mieszkanie stylowym dodatkiem. Z kolei większe modele, ustawiane solo, jak i w zestawie, doskonale odnajdą się na przyjęciach i spotkaniach. Ich cylindryczny kształt w połączeniu z grubym, przejrzystym szkłem podkreśli elegancki charakter każdej uroczystości.

Wazon martini

Wazony szklane to nie tylko cylindry. To również Martini, które nazwę zawdzięczają tradycyjnym kieliszkom do Martini. Ich cechą charakterystyczną jest delikatna czarka osadzona na smukłej nóżce i zakończona okrągłą stopką. Doskonale sprawdzają się jako wazon do kompozycji ślubnych. Polecane do krótkich bukietów z drobnymi kwiatkami, jak również jako świecznik na pływające świece. Ich atutem dodatkowym jest fakt, że dodają przestrzenności zgromadzonym na stole dekoracjom.

Wazon dzwon

Kolejny rodzaj wazonu szklanego stanowi dzwon, czyli model dwustronny, którego jedna część ma większy rozmiar, a druga mniejszy i stanowi przy okazji jego podstawę. Najlepiej prezentuje się w towarzystwie obfitych kompozycji florystycznych, pełne pastelowych kolorów i dodatków w stylu glamour.

Redakcja sommer-foto.pl