Domowe produkty do mycia twarzy dla różnych rodzajów skóry

Oczyszczanie twarzy jest jednym z najważniejszych kroków w pielęgnacji skóry. Ten krok usuwa wszelkie zanieczyszczenia, które skóra mogła zebrać w ciągu dnia. Jednak, gdy dowiadujemy się więcej o składnikach naszych produktów do pielęgnacji skóry, uświadamiamy sobie potencjalnie szkodliwe działanie tych chemikaliów. Jednym z najczęściej stosowanych składników ze względu na zdolność pienienia jest SLS i jego pochodne. Jest to zasadniczo to, co jest stosowane w detergentach i jest wyjątkowo ostre dla skóry. W zależności od rodzaju skóry możesz wykonać własne mycie twarzy, używając tylko składników dostępnych w domu i tych domowych przepisów na mycie twarzy.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, zanim zaczniesz myć twarz w domu, jest określenie rodzaju skóry. Może pasować do skóry tłustej, suchej lub mieszanej. Jeśli zauważysz, że Twoja skóra ma tendencję do tłustości w ciągu dnia, masz tłustą skórę. W przeciwieństwie do powszechnego przekonania, nie potrzebujesz płynu do mycia twarzy, który usunie oleje ze skóry, ponieważ spowoduje to podrażnienie i nadprodukcję olejków naturalnych. Jeśli sięgasz po intensywnie nawilżający krem ​​do skóry, który ma tendencję do wysychania, wtedy masz suchą skórę, potrzebujesz delikatnego płynu do mycia twarzy i takiego, który promuje nawilżenie.

Mycie twarzy z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego znany jest ze swoich właściwości przeciwgrzybiczych i pomoże w walce ze skórą trądzikową. Jest to również idealny środek do mycia zaskórników.

Mleko i miód

Mleko i miód mają właściwości poprawiające nawilżenie, aby przywrócić skórze naturalne oleje. Ten płyn do mycia twarzy dla świecącej się skóry można łatwo wykonać w domu.

Glinka i aspiryna do mycia twarzy

Glina jest dobrym składnikiem, jeśli chodzi o usuwanie nadmiaru olejków i sebum ze skóry, podczas gdy aspiryna ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, które zwalczają wypryski trądziku.

Aloes

Aloes ma właściwości przeciw utleniające, jest wyjątkowo delikatny, kojący dla skóry i jest idealny dla osób o wrażliwej skórze. Miód zapewnia wilgoć i zabija bakterie na skórze. Dodanie dowolnego naturalnego oleju pomaga przywrócić niezbędną wilgoć.

Domowe mycie twarzy powinno być normą, a nie czymś, co próbujesz od czasu do czasu. Eksperymentuj z różnymi przepisami, aby znaleźć zestaw składników, które będą dla Ciebie odpowiednie. Pamiętaj również, że latem i zimą możesz potrzebować różnych środków czyszczących.

Więcej podobnych artykułów na adpin.pl

Redakcja sommer-foto.pl