Jak działa wyszukiwarka zdjęć i dlaczego warto z niej korzystać?

Wyszukiwarka zdjęć to narzędzie, z którego wciąż korzysta stosunkowo niewiele osób. Tymczasem może ona okazać się bardzo przydatna, bowiem pozwala w kilka chwil wyszukać obraz na dany temat, a nawet – znaleźć zdjęcia podobne do już posiadanego. Wyszukiwać zdjęcia można na kilka różnych sposobów, o których warto dowiedzieć się nieco więcej.

Wyszukiwanie zdjęć przy pomocy słów

Wyszukiwarka zdjęć może pomóc znaleźć oczekiwany obraz. Wystarczy w pole wyszukiwania wpisać dowolne słowa kluczowe. Po wpisaniu frazy, wyszukiwarka zajmie się odnajdowaniem w zasobach internetu grafik, które są z nią związane. Na to, jaką pozycję zajmuje grafika na liście wyszukiwania, ma wpływ kilka czynników: link do obrazka, atrybut grafiki czy jej nazwa.

Wyszukiwanie przy pomocy obrazu

To bardzo ciekawa opcja, jaką oferuje wyszukiwarka zdjęć. Działa ona na kilka różnych sposobów.

Osoby korzystające z wyszukiwarki Chrome mogą skorzystać z bardzo wygodnego sposobu wyszukiwania zdjęć. Przy przeglądaniu strony internetowej, mogą oni klikając na wybraną grafikę, zaznaczyć opcję wyszukiwania obrazu w Google, po czym zostaną przeniesione na stronę z wynikami wyszukiwania.

Wchodząc na stronę wyszukiwarki grafiki, można skorzystać również z innych opcji wyszukiwania. Wyszukiwarka umożliwia na przykład przesłanie do niej dowolnego obrazu zapisanego na komputerze. W odpowiedzi użytkownik otrzyma listę wyników, w której skład będą wchodzić podobne zdjęcia. Problem pojawia się, kiedy zdjęcie wprowadzone do wyszukiwarki jest niewyraźne bądź niejednoznaczne – wtedy lista wyników może być naprawdę zaskakująca.

Co zrobić, kiedy wyszukiwarka zdjęć nie działa?

Przede wszystkim, warto upewnić się, że na pewno korzysta się z wyszukiwarki Google, która posiada bardzo zaawansowane opcje wyszukiwania obrazem. Oczywiście, inne przeglądarki również posiadają tę funkcję, nie jest ona jednak tak intuicyjna, jak w przypadku Google.

Na co zwracać uwagę przy wyszukiwaniu grafiki?

Bardzo ważne jest uszanowanie praw autorskich. Osoby, które chciałyby znalezioną grafikę wykorzystać na swojej stronie, muszą sprawdzić jej źródło oraz zasady jej rozpowszechniania. Wyszukiwarka zdjęć umożliwia filtrowanie wyników w ten sposób, by użytkownik jako odpowiedź na zapytanie otrzymał jedynie darmowe grafiki, które można swobodnie wykorzystywać i udostępniać.

Podsumowując, znalezienie w internecie grafiki na dowolny temat wcale nie jest trudne. Pod warunkiem, że wie się, gdzie jej szukać. Wyszukiwarka zdjęć pozwoli w sekundę znaleźć interesujący obraz.

Przeczytaj więcej na nantech.pl

Redakcja sommer-foto.pl