Tutaj jesteś

Jak aktywnie spędzać czas wolny z dzieckiem?

24 lutego 2021 Ślub i wesele czas wolny z dzieckiem


Przy planowaniu każdego dnia, rodzice powinni przewidzieć czas, który spędzą razem ze swoimi dziećmi. Pochłonięci pracą zawodową i domowymi obowiązkami, często znajdują dzieciom jakieś zajęcia, które nie wymagają ich udziału. Więc dzieciaki w czasie wolnym od pobytu w przedszkolu lub odrabiania zadań domowych, najczęściej oglądają telewizję albo zajmują się grami komputerowymi. Nie jest to dobre dla ich rozwoju psychofizycznego. Dlatego czas wolny z dzieckiem najlepiej spędzać w sposób aktywny. Jeśli jest dobra pogoda można zabrać dzieci na spacer, do parku, albo na krótką wycieczkę po najbliższej okolicy. Warto też pograć z nimi w piłkę lub badmintona na boisku zaaranżowanym na pobliskim placu zabaw. Trochę ruchu przyda się i dzieciom i rodzicom.
W domu też można atrakcyjnie spędzić czas wolny z dzieckiem. Bardzo pomocne są do tego rozmaite gry planszowe. Dla maluchów odpowiednie będą proste gry, kolorowo ilustrowane, z łatwymi do zrozumienia zasadami. Starsze dzieci i rodziców zainteresują gry strategiczne, które wymagają większego skupienia się na planowaniu kolejnych ruchów pionków lub figur na planszy. Dla większej gromadki dzieciaków można zorganizować dostosowane do ich wieku gry towarzyskie. Na przykład „zgadnij kim jestem”, albo „odgadnij jaka to książka, film”, w których kolejni uczestnicy za pomocą gestów i mimiki przedstawiają jakąś znaną postać, albo tytuł. Reszta osób zgaduje, znakomicie się przy tym bawiąc. Dużo okazji do śmiechu dostarczy popularna gra „głuchy telefon”.

kasza2go.pl

Redakcja sommer-foto.pl

Redakcja "Sommer Foto" to zespół zróżnicowanych talentów, których pasją jest tworzenie inspirujących treści w różnych dziedzinach. Każdy członek redakcji wnosi do projektu unikalne umiejętności i doświadczenie, które uzupełniają się nawzajem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Nietypowe miejsca na wesele w Warszawie