Jak wybrać buty do ślubu, by były piękne i praktyczne?

Zakup butów do ślubu może przysporzyć sporo problemów. Na rynku jest dostępne bardzo dużo przeróżnych modeli. Są buty na wysokich szpilkach i baleriny. Są takie z kryształkami i całkowicie pozbawione ozdób. Są też buty w odcieniu klasycznej bieli, ecru, kremowe… Jak wybrać buty do ślubu?

Bądź rozsądna

Wiele pań wierzy, że na swój ślub muszą włożyć szpilki. To nie jest prawda. Jeśli na co dzień ich nie nosisz to nie ma powodu, dla którego powinnaś zakładać je w najważniejszym dniu życia. Przysporzą Ci tylko dodatkowych powodów do nerwów. Poza tym w butach ślubnych spędzisz wiele godzin. Jeśli Twoje nogi nie są przyzwyczajone do wysokich obcasów to będzie to dla Ciebie katorga. Założę się, że takie buty sprawią, że nie będziesz miała ochoty tańczyć na własnym weselu. Pamiętaj też, że na szpilkach trzeba umieć chodzić. Jeśli nie masz wprawy, to przed ślubem koniecznie musisz poćwiczyć. Możesz też wybrać buty o rozsądniejszym obcasie. Rozsądna wysokość to taka pomiędzy 4, a 6 cm. Obcas nie powinien być cienką szpilką, nich raczej będzie szerszym słupkiem, który daje ciału dobre oparcie. Takie buty na pewno wysmuklą Twoją sylwetkę i sprawią, że będziesz miała długie i zgrabne nogi. Równocześnie nie narażą Cię na bolące i spuchnięte kostki. Pamiętaj, że jeśli masz długą suknię to większość gości będzie widziało Twoje buty tylko przez ułamki sekundy. Śmiało możesz pozwolić sobie na komfort.

Czy koniecznie białe?

Tradycyjnie do ślubu wybiera się białe buty. Jednak to podejście coraz wyraźniej odchodzi do lamusa. Same suknie też zazwyczaj wcale nie są po prostu białe lub śnieżnobiałe. Króluje kość słoniowa (ivory) i śmietanka. Odważniejsze panie stawiają na złote. Bez trudu można też kupić suknie czerwone, różowe lub niebieskie. Nie ma, więc powodu by upierać się przy białych butach. Dobrym pomysłem jest wybranie butów w takim odcieniu, który będzie nadawał się do noszenia na co dzień. W końcu zakup butów tylko na jedną imprezę to strata pieniędzy. Może to właśnie buty mogłyby być ciekawym akcentem kolorystycznym w Twojej stylizacji? Możesz dobrać je pod kolor bukietu albo koloru przewodniego wesela. Szalej i baw się barwami. Buty w kolorze fuksji? Dlaczego by nie? To Twój dzień!

Buty, a Pan Młody

Obcasy w butach zmieniają wzrost Panny Młodej. Pamiętajmy, że nie każda może pozwolić sobie na dodatkowe kilka centymetrów. Ma to szczególnie duże znaczenie, gdy Pan Młody jest niższy od Panny lub gdy są zbliżeni wzrostem. Buty na wysokim obcasie mogą zwiększyć różnicę i sprawić, że będzie bardziej widoczna. Czy jest to kłopot? Obiektywnie rzecz biorąc – nie. Wielu panów ma jednak kompleksy na punkcie swojego wzrostu oraz wyższej od siebie partnerki. Warto, więc przed zakupem obuwia zapytać narzeczonego o zdanie. Jeśli wyrazi się sceptycznie o pomyśle wysokich obcasów, to miłym gestem byłoby zastosowanie się do tej prośby. Świetną alternatywą dla klasycznych szpilek będą delikatne balerinki ozdobione cyrkoniami. Będą wyglądały bogato, jak element biżuterii.

Redakcja sommer-foto.pl