Jakie wybierać prezenty dla młodej pary?

Kiedyś Młodym kupowało się wyposażenie mieszkania – garnki, zastawę stołową, roboty kuchenne, odkurzacze, miksery… Obecnie Młodzi zazwyczaj mieszkają ze sobą na długo przed ślubem. Nie potrzebują rzeczy do domu, a wolą gotówkę. Przyjęło się, więc by dawać im jedynie drobne upominki, które mają być pamiątką tego niezwykłego dnia. Jakie prezenty dla Młodej Pary są hitem tego sezonu?

Nie ważne co, ważne żeby było do pary

Bardzo popularne są zestawy prezentowe, które składają się z dwóch takich samych części. Każda z nich jest podpisana jako własność żony lub męża. Mogą to być zestawy kubków, ręczników, poduszek albo T-shirty. Wyobraźnia producentów takich gadżetów nie ma granic, więc można też znaleźć kubki termiczne, szklanki przypominające te używane w głębokim PRL-u, ciasteczka, czekolady i torby zakupowe. Najważniejsze jest, by upominek był estetyczny i zabawny.

Skrytki na pieniądze

Jak już wspomniano, z okazji ślubu najczęściej daje się Młodym gotówkę. Dobrym prezentem są, więc gadżety, które mają zastąpić tradycyjną i nudną kopertę. Najmodniejsze są drewniane skrzyneczki, w które wkłada się zwinięte w rulony banknoty. Skrzyneczki, oczywiście mogą być personalizowane, mieć zabawne napisy i gotowe życzenia. Taka skrzyneczka, w przeciwieństwie do koperty na pewno nie trafi do śmietnika. Ciekawym rozwiązaniem są też pudełka, w których umieszczone są strzykawki. Do ich środka wkłada się pieniądze. Całość jest podpisana jako zastrzyk gotówki. Czasami banknoty owija się dookoła kredek, którymi Młodzi mają pomalować swój świat albo też przywiązuje się wstążeczkami do pamiątkowych obrazków. Możliwości jest bardzo dużo, a wiele zależy od stopnia zażyłości z Młodymi oraz tego, jakie mają oni podejście do życia. Podobnie jest z kwotą, jaką powinno się dać w prezencie. Nie ma żadnych sztywnych wytycznych, które o tym mówią. Ważne jest, żeby zachować zdrowy rozsądek i nie przesadzać w żadną ze stron.

A może nie kupuj, tylko coś zrób?

Prezenty dla Młodej Pary wcale nie muszą pochodzić ze sklepu. Może to okazje do uwolnienia swojej kreatywności? Unikatowy prezent możesz przecież przygotować samemu. Nawet jeśli nie będzie tak piękny, jak ten sklepowy to będzie dany od serca – a to jest najważniejsze! Świetnym pomysłem jest przygotowanie albumu ze zdjęciami. Na uwagę zasługuje scrapbooking. To metoda, która pozwoli zamienić zwykły album fotograficzny w niesamowitą pamiątkę. Możesz też wykorzystać zdjęcia do zrobienia z nich prezentacji albo personalizowanych gadżetów – magnesów na lodówkę, poszewek na poduszki.

A może zamiast prezentu podaruj emocje?

Ciekawym pomysłem jest kupowanie Młodym prezentów, które nie mają jedynie wymiaru fizycznego. Voucher na nurkowanie z delfinami, ściankę wspinaczkową czy lot na motolotni to szansa na budowanie niezwykłych wspomnień i odczuwanie niesamowitych emocji. To coś, co trudno przeliczyć na pieniądze. Podaruj Młodym szansę na spędzenie wartościowego czasu tylko we dwoje. Takiego, do którego wspomnień chętnie będą wracać.

Redakcja sommer-foto.pl