Tutaj jesteś

Kiedy wynająć salę na okoliczność? To zależy od kilku czynników.

12 listopada 2022 Lifestyle Kiedy wynająć salę na okoliczność


Sale na wynajem przydają się podczas wielu okazji. Szczególnie na różnorakie imprezy okolicznościowe. Jak najlepiej dostosować salę do swoich potrzeb? Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru? I kiedy wynajmować salę?

Imprezy okolicznościowe w Warszawie

Najczęściej sale wynajmuje się na różne imprezy okolicznościowe. Choć niektórzy decydują się na ich organizację w domu, to takie rozwiązanie jest po prostu wygodniejsze. Nie trzeba przejmować się wystrajaniem sali, przygotowywaniem jedzenia, a później także sprzątaniem czy zmywaniem. Możemy oddać się po prostu świętowaniu.

Na imprezy okolicznościowe idealnie nadają się restauracje, hotele, puby, a często też obiekty kulturalne czy zabytkowe budynki. Równie dobrze można zdecydować się na domy działkowe i remizy strażackie

Każde miejsce posiada inny charakter i możliwości. Przy tym trzeba liczyć się z ceną. Choć dom kultury wydaje się tańszą opcją, to dodanie cateringu czy nagłośnienia podwyższa stawkę.

 

Sala na komunię, chrzciny i urodziny dziecka

W przypadku imprez dla dzieci warto decydować się na zewnętrzną salę z kilku powodów. Przede wszystkim nie będzie konieczności sprzątania. Szczególnie w przypadku urodzin młodszej pociechy może być uciążliwe. Resztki jedzenia, zabawki, kawałki papieru – wszystko jest wszędzie.

Za to sale na imprezy okolicznościowe w Warszawie są dobrze wyposażone. Znajdzie się miejsce na stoły i posiłek, ale także kącik zabaw dla dzieci i ich przyjaciół. Warto też odpowiednio dostosować menu i atrakcje dla najmłodszych.

Jeśli chodzi o komunię czy chrzciny, najlepiej sprawdzą się sale w pobliżu kościoła. Dzięki temu goście nie będą musieli udawać się daleko, by zjeść obiad czy choćby skorzystać z kawy i ciasta. Zależnie od potrzeb i możliwości sala zostanie odpowiednio dostosowana.

 

Sala na wesele

Wesele także dobrze jest organizować w wynajętej sali. Choćby dlatego, że zabawy weselne przeważnie ciągną się do białego rana, a żaden z sąsiadów nie zniesie raczej muzyki przez tyle godzin. Za to sale są przeważnie umieszczone w odpowiednim oddaleniu od bloków mieszkalnych, a przy tym na tyle wygłuszone, by nie sprawiać problemów.

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na:

  • Styl imprezy – inny będzie w karczmie w górach, inny w hotelu, a inny w zamku czy pałacu
  • Ilość gości – sale mają ograniczoną pojemność. A musi znaleźć się miejsce nie tylko na stół, ale także na miejsce do tańczenia
  • Koszty – to nie tylko jedzenie, ale też obsługa czy dekoracje, a czasami też transport i nocleg.
  • Możliwość rozstawienia stołów – nie mogą być za ciasno ani za daleko. Tak, by goście mieli swobodę poruszania i integracji
  • Parkiet – czy nie jest za śliski
  • Otoczenie – czy obok jest ruchliwa ulica czy może piękny, rozległy ogród
  • Menu – czy jest możliwość dostosowania także do dzieci lub wegan.

Te kwestie pomogą wybrać najlepszą salę na weselę, ale także na inne imprezy okolicznościowe.

 

Redakcja sommer-foto.pl

Redakcja "Sommer Foto" to zespół zróżnicowanych talentów, których pasją jest tworzenie inspirujących treści w różnych dziedzinach. Każdy członek redakcji wnosi do projektu unikalne umiejętności i doświadczenie, które uzupełniają się nawzajem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak znaleźć dobrego jubilera w Krakowie?