Motyw przewodni wesela – sposób na to, by nasze przyjęcie wyróżniło się jakoś na tle innych

Pary Młode mają różną wizję tego, jak ma przebiegać ich wesele. Zasadniczo nie ma w tym nic złego, lecz trzeba się wykazać niezwykłym i dalece subtelnym poczuciem smaku, wybierając motyw przewodni wesela. W przeciwnym razie wymarzona koncepcja naszego ślubnego przyjęcia może okazać się organizacyjnym niewypałem.

Czym jest w ogóle motyw przewodni wesela?

To po prostu pomysł, w jaki sposób ma wyglądać sala weselna. Chodzi o jej kolorystykę, użyte dodatki do dekoracji i ogólny klimat. Motyw przewodni wesela ma po prostu sprawić, że goście przybyli na uroczystość będą się świetnie bawić i jeszcze długo po jej zakończeniu chwalić gust Pary Młodej. Motywu przewodniego używa się także po to, by pokrótce naświetlić zebranym, czym interesują się właściwie młodzi małżonkowie. Przewodni motyw wesela sprawia, że uroczystość nabiera wyrazu i kameralnego charakteru. A oto właśnie chodzi Państwu Młodym.

Co właściwie może być motywem przewodnim wesela?

W zasadzie mnóstwo rzeczy. Jeśli Młoda Para kocha las, to nic nie stoi na przeszkodzie, by uczynić go motywem przewodnim przyjęcia. Wystarczy porozwieszać zielone balony, kilka gałązek świerku lub po prostu parę zawieszek zapachowych. Można także na weselny stół położyć na przykład szyszki i kasztany i w ten sposób podtrzymać leśny aromat. Oczywiście motyw przewodni musi mieć także odzwierciedlenie w strojach nowożeńców. Przykładowo Panna Młoda może mieć upięte kilka zielonych listków we włosach. Natomiast Pan Młody może mieć gałązkę świerka przypiętą do butonierki w marynarce. Innym motywem wesela może być styl marynarski. Wtedy Młodzi i ich goście muszą mieć coś błękitnego w swoim ubiorze, a sala weselna powinna swoim wyglądem przypominać kajutę na statku.

O czym trzeba pamiętać, stosując motyw przewodni wesela?

Po pierwsze, żeby nie przesadzać z dodatkami i całą dekoracją sali weselnej. Czasem umiar i skromność to najlepsza opcja. Po drugie, trzeba zdawać sobie sprawę, że nie wolno łączyć ze sobą sprzecznych wizji wystroju. Gdy się to zrobi, wyjdzie dekoracyjny miszmasz, a nie piękna kompozycja. Po trzecie to, co sprawdziło się u kogoś innego, może nie wypalić w naszym przypadku. Dlatego też bezpieczniej opierać się na własnej intuicji. Po czwarte, gdy nie jest się pewnym, czy nasz pomysł się uda, warto zatrudnić fachowca. Na rynku usług ślubnych jest wielu dekoratorów wnętrz, którzy mogą podpowiedzieć Młodej Parze, który wariant wystroju sprawdzi się w ich przypadku.

Czy motyw przewodni wesela jest konieczny w każdym przypadku?

Oczywiście, że nie. Jeżeli Para Młoda uzna, iż nie wprowadza on niczego dobrego do ich wesela, to może z niego w każdej chwili zrezygnować. W końcu w tym wyjątkowym dniu bardziej chodzi o to, by spełniać ich życzenia, a nie przybyłych na ślub gości. Motyw przewodni wesela to tylko wskazówka, którą można uwzględnić w wizji przyjęcia, bądź nie. Niemniej coraz więcej par decyduje się na niego, bo chce, żeby ich ślub był nietuzinkowy i unikalny. Można nawet stwierdzić, że motyw przewodni coraz śmielej wkracza na ślubne salony.

Redakcja sommer-foto.pl