O czym należy pamiętać wybierając dekoracje weselne?

Każda para młoda bardzo dba o oprawę wizualną swojego wymarzonego dnia ślubu. W celu uzyskania jak najlepszego efektu wybiera różnorodne dekoracje weselne, które przede wszystkim będą pasować do stylu imprezy. Często jednak nie do końca wiemy, jak zabrać się za udekorowanie miejsca zaślubin, samochodu czy sali weselnej. O czym warto pamiętać wybierając dekoracje weselne?

Nie za dużo, nie za mało

Bez względu na to, czy organizujemy wesele w stylu tradycyjnym, boho czy vintage, nie możemy zapomnieć o różnego typu dekoracjach weselnych. Powinny one być utrzymane w podobnym tonie, choć czasem jedną czy dwiema dekoracjami weselnymi możemy nieco przełamać schematyczne kompozycje. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, aby samych dekoracji nie było ani zbyt dużo ani zbyt mało. W pierwszym przypadku mogą one nieco się zgubić w tłumie, w drugim zaś zwyczajnie będzie nam czegoś brakowało. Wyboru dekoracji weselnych powinniśmy dokonać już na kilka miesięcy przed planowaną imprezą. Poza doborem ozdób do konkretnych miejsc ważne jest także wcześniejsze zamówienie dekoracji.

Wykorzystaj to, co pojawi się na weselu

Pary młode bardzo często eksperymentują z różnego rodzaju dekoracjami weselnymi. Jest to zrozumiałe, ponieważ każdy chciałby dzień swojego ślubu uczynić nie tylko pięknym dla duszy, ale również miłym dla oka. Niemniej jednak wcale nie oznacza to, że na dekoracje weselne musimy wydać krocie. Wystarczy tylko wykorzystać to, co i tak pojawi się na sali weselnej, w kościele czy w urzędzie. Doskonałym przykładem są kwiaty, które w dłoniach niesie panna młoda. Podobnymi lub nawet takimi samymi kwiatami możemy ozdobić krzesła bądź ławki, na których siedzieć będą goście. Na sali weselnej z pewnością pojawią się drobne przekąski – odpowiednia ich oprawa (na przykład kolorowe talerze czy opakowania) sprawi, że będą one ozdobą samą w sobie. Jeśli zaś na stołach mają stanąć świece, to wystarczy tylko dobrać do nich odpowiednie podstawki, aby wyglądały pięknie i nadawały uroczysty ton.

Dekoracje weselne z restauracji?

Wiele restauracji czy domów weselnych proponuje parze młodej wzięcie obowiązku dekorowania sali na swoje barki. Czy warto przystać na taką propozycję? Jeśli nie mamy pomysłu na to, w jaki sposób wykorzystać dekoracje weselne, to rzeczywiście będzie to dobry pomysł. Warto jednak osobiście nadzorować wygląd sali weselnej i upewnić się, że wszystko jest dokładnie takie, jak byśmy tego chcieli. Ostatecznie jest to nasz dzień, do którego dobrze jest się odpowiednio przygotować.

Redakcja sommer-foto.pl