Tutaj jesteś

Pomysł na miesiąc miodowy

21 lutego 2020 Lifestyle


Każda para po trudach związanych z przygotowywaniem oraz organizacją ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego zasługuje na odpoczynek. Idealny do tego jest miesiąc miodowy.

Czym jest miesiąc miodowy

Miesiąc miodowy jest uznawany za tradycyjne wakacje nowożeńców, które odbywają się tuż po ceremonii zaślubin oraz przyjęciu weselnym. Wiąże się on zazwyczaj z wyjazdem w tak zwaną podróż poślubną. Podczas tego rodzaju podróży Młoda Para ma możliwość celebrowania dopiero co zawartego małżeństwa. Miesiąc miodowy jest również uważany za czas, w którym nie istnieją żadne zmartwienia i wszystko widzi się w kolorowych barwach. Miesiąc miodowy jest określeniem potocznym. Pochodzi od dawnej tradycji, podczas której Młodej Parze podczas wesela serwowano pitny miód. Celem tego było wprawienie nowożeńców w dobry nastrój, z uwagi na zawartość alkoholu i słodycz miodu. Taki też ma być miesiąc miodowy, czyli pełen dobrego nastroju nowożeńców.

Pomysł na miesiąc miodowy

Miesiąc miodowy jest doskonałą okazją do beztroskiego wypoczynku, który będzie wolny od zmartwień. Jest to czas relaksu po trudach organizacji ceremonii zaślubin oraz przyjęcia weselnego. Dlatego też nowożeńcy obierają za cel podróży specjalne miejsca, które umożliwiają wyciszenie zmysłów oraz dają możliwość nacieszenia się własnym towarzystwem. Jednakże istnieją także aktywni nowożeńcy, dla których idealny miesiąc miodowy również będzie pełen aktywności. Wśród najbardziej romantycznych kierunków podróży można z całą pewnością polecić Włochy. Jest to kraj, który sprzyja miłosnym uniesieniom. We Włoszech można znaleźć wiele pięknych oraz przede wszystkim słonecznych miejsc. Dodatkiem do tej niecodziennej podróży jest przepyszne jedzenie, niesamowite widoki, bardzo dobrą pogodę oraz gościnnych mieszkańców, którzy są otwarci na turystów. Kolejnym idealnym miejscem na odbycie podróży poślubnej jest miasto zakochanych, czyli Paryż. Jest to jedno z najbardziej romantycznych miejsc na świecie, z wieżą Eiffla oraz Montmartre na czele. Są to punkty obowiązkowe podczas każdej podróży do Paryża. Z wieży Eiffla rozciągają się niesamowite widoki na to wyjątkowe miasto, pełne zakochanych ludzi. W Paryżu na każdym kroku czuć miłość i niezwykły klimat. Miejscem na odbycie miesiąca miodowego może być także jedna z tak zwanych bezludnych wysp, którą mogą być Seszele. Na Seszelach można spotkać niesamowite widoki jak z pocztówek. Główną zaletą tej wyspy jest czysta, turkusowa woda oraz ciepły, mieniący się w promieniach słońca piasek. Archipelag jest złożony z niemal stu różnych wysp, więc z całą pewnością jest w czym wybierać. Taki miesiąc miodowy zapewni atrakcyjne, egzotyczne wakacje, które każdy chciałby przeżyć. Dobrym pomysłem na spędzenie tego czasu są również Malediwy. Na Malediwach nowożeńcy mogą odpocząć w cieniu palm kokosowych, romantycznych kąpieli oraz odpoczynku na plaży. Dodatkowym atutem tego miejsca są przepiękne widoki oraz widoki podwodnego świata, które bez problemu można podziwiać.

Redakcja sommer-foto.pl

Redakcja "Sommer Foto" to zespół zróżnicowanych talentów, których pasją jest tworzenie inspirujących treści w różnych dziedzinach. Każdy członek redakcji wnosi do projektu unikalne umiejętności i doświadczenie, które uzupełniają się nawzajem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak znaleźć dobrego jubilera w Krakowie?