Tutaj jesteś

Popularne kierunki na wakacje

11 lutego 2020 Lifestyle


Z całą pewnością każdy z nas posiada swoje ulubione kierunki na wakacje. Jedne z nich cieszą się większą popularnością, natomiast inne mniejszą. Jednakże wszystkie miejsca posiadają pewne zalety.

Najbardziej popularne kierunki wakacyjne

Jednym z najbardziej popularnych kierunków na wakacje jest między innymi Grecja. Jest ona numerem jeden na liście najbardziej popularnych wakacyjnych kierunków. Grecja obejmuje swoim zasięgiem zarówno Grecję kontynentalną, jak i szereg różnego rodzaju atrakcyjnych wysp. Kolejnym bardzo atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnych wycieczek Polaków jest Turcja. Jest to idealny kierunek na wakacje All Inclusive, podobnie jak Grecja. Dlatego Turcja jest tak bardzo popularna i ta popularność wciąż nie maleje. Turcja jest idealnym wyborem wakacyjnym dla osób, które chcą odpocząć i się zrelaksować wśród przepięknych krajobrazów z bogatą ofertą atrakcji dodatkowych. Cenionym przez turystów krajem jest także Bułgaria. W Bułgarii można znaleźć przepiękne plaże oraz lazurowe morze. Jest to kraj bardzo słoneczny, z idealną pogodą.

Mniej popularne kierunki wakacyjne

Wśród mniej popularnych kierunków na wakacje również można znaleźć bardzo interesujące miejsca. Jednym z kierunków na wakacje, które zdobywają popularność jest między innymi Kreta. Kreta jest to wyspa, która jest jedną z najcieplejszych greckich wysp. Posiada bardzo urozmaicone plaże oraz jest korzystna cenowo. Sezon na tej wyspie trwa dość długo, bo od początku kwietnia do końca października. Na Kretę łatwo się również dostać z Polski, ponieważ istnieją dogodne bezpośrednie połączenia. Każdego roku coraz większą popularność zdobywa taki kraj jak Albania. W kraju tym turystyka nie jest jeszcze zbyt bardzo rozwinięta, więc jak ktoś szuka kameralnych kierunków podróży to jest ona idealna. Można w niej znaleźć sporo miejsc jeszcze nie odkrytych przez człowieka, które są bardzo atrakcyjne dla wielu turystów. Popularne kierunki wakacji obejmują także kraj taki jak Chorwacja. Posiada ona bardzo urozmaicony, morski brzeg z lazurowym morzem oraz klifami, które się z niego wyłaniają. Plaże są piękne i bardzo różnorodne, ponieważ można tam znaleźć zarówno plaże piaszczyste, jak i takie, które składają się w dużej mierze z kamieni. Z Polski do Chorwacji można się dostać lotem bezpośrednim. Następnym interesującym kierunkiem podróży jest Cypr. Jest to również wyspa, która charakteryzuje się bardzo ładnymi i piaszczystymi plażami oraz lazurowym wybrzeżem. Na Cyprze można znaleźć również liczne bary i tawerny, w których można w przyjemny sposób spędzić czas. Kolejną cudowną wyspą, idealną dla turystów jest Malta. Podobnie jak na Cyprze, można na niej znaleźć przepiękne plaże oraz lazurowe morze. Jest ona bardzo urokliwą wyspą. Godnym polecenia kierunkiem na wakacje jest także Czarnogóra, która jest krajem z podobnymi atutami co Albania. Plusem Czarnogóry jest także bardzo dogodny dojazd z Polski. Przy planowaniu wakacji warto jest również wziąć pod uwagę Majorkę, której głównymi atutami również są plaże i morze.

Redakcja sommer-foto.pl

Redakcja "Sommer Foto" to zespół zróżnicowanych talentów, których pasją jest tworzenie inspirujących treści w różnych dziedzinach. Każdy członek redakcji wnosi do projektu unikalne umiejętności i doświadczenie, które uzupełniają się nawzajem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak znaleźć dobrego jubilera w Krakowie?