Sesja narzeczeńska i dlaczego warto ją wykonać?

Wielu narzeczonych chce uczcić swoje uczucie i decyduje się na przeprowadzenie pamiątkowej sesji zdjęciowej. Sesja narzeczeńska jest stosunkowo nowym trendem, ale ma wielu zwolenników, a ich liczba na pewno wzrośnie. Obecnie panuje moda na profesjonalne zdjęcia robione z okazji świąt i urodzin. Celebruje się ciążę przez sesje brzuszkowe, więc nic dziwnego, że narzeczeni też chcą upamiętnić swoją miłość z czasu największego rozkwitu. Dlaczego warto wykonać sesję narzeczeńską? Jak się do niej przygotować?

Liczy się pomysł!

Jeśli marzycie o sesji narzeczeńskiej to musicie mieć na nią jakiś pomysł. Niech będzie to coś, co najlepiej oddaje charakter waszego związku. Coś, co będzie budziło skojarzenia. Niech ta sesja pokazuje wasze prawdziwe twarze i miłość, która was połączyła. Może zrobicie ją w miejscu waszej pierwszej randki? A może tam, gdzie się po raz pierwszy spotkaliście? Dobrym miejscem będzie też to, w którym zdecydowaliście się na ślub. Jeśli wiele dobrych wspomnień macie z własnego mieszkania, to zaproście fotografa właśnie tam i zróbcie sobie romantyczną i intymną sesję zdjęciową, która pokaże łączące was uczucie. Z radością będziecie wracali do tych zdjęć.

Możecie zaszaleć

Sesja narzeczeńska nie może być nudna. Zaszalejcie. Możecie pozwolić sobie na śmieszne maski i gadżety. Taka sesja ma być kwintesencją młodości i świeżości. Pokażcie ją! Chcecie przecież, żeby te zdjęcia budziły miły uśmiech nawet po wielu latach od ich wykonania. Nie wstydźcie się siebie ani fotografa.

Szukajcie inspiracji

Czasami ciężko jest znaleźć własny, dobry pomysł na sesję. Dlatego też można poszukać inspiracji w internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednie frazy i pojawią się setki zdjęć, które mogą być dla was inspiracją. Oczywiście nie macie kopiować cudzych pomysłów, ale możecie wybrać z nich to, co najlepsze. Może cudze zdjęcia zasugerują wam, co chcecie pokazać. Może dzięki nim przypomnicie sobie wydarzenia z waszego życia we dwoje, które chcielibyście powtórzyć i zachować na dłużej.

Wartościowy czas we dwoje

Wielkim atutem sesji narzeczeńskiej jest to, że możecie spędzić trochę czasu we dwoje. To niezwykle ważne w przedślubnym szaleństwie, żeby można było pobyć razem i celebrować swoją miłość. Zatrzymacie się na chwilę i skupicie wyłącznie na sobie nawzajem. Co ważne, taka sesja jest okazją do lepszego poznania się. Zobaczycie się po raz pierwszy w zupełnie innych warunkach i z innej perspektywy. Sprawdzicie też jak czujecie się przed aparatem fotograficznym. Przy okazji możecie też sprawdzić umiejętności samego fotografa. Jeśli nie będziecie zadowoleni z sesji narzeczeńskiej to istnieje spore ryzyko, że nie będziecie też zadowoleni z sesji ślubnej jego autorstwa. To trochę jak próba przed najważniejszym dniu w życiu. Same zdjęcia mogą przydać się do personalizacji zaproszeń i zawiadomień albo dekoracji sali weselnej. Mogą też być elementem prezentu dla rodziców i świadków. Dzięki nim prezenty będą bardziej osobiste i intymne.

Redakcja sommer-foto.pl