Tutaj jesteś

Wakacje we Włoszech – o czym trzeba pamiętać?

13 lutego 2020 Lifestyle


Nie da się ukryć, że Włochy to jeden bardziej popularnych kierunków wakacyjnych polaków. Sprzyja temu nie tylko stosunkowo niewielka odległość dzieląca oba kraje, lecz również bardzo dobry klimat, zrównoważone ceny, czy też ogromna ilość atrakcji turystycznych i podobieństwa kulturowe. O czym jednak trzeba pamiętać, organizując wakacje we Włoszech?

Sprawy organizacyjne

Wybierając się do Włoch, oczywiście nie musimy martwić się o paszport czy też wizę, lecz warto zadbać o takie sprawy, jak chociażby przejściówka do gniazdek elektrycznych. Próżno jest szukać znanego nam doskonale dwubolcowego gniazdka. We Włoszech istnieje specyficzne gniazdko trzy bolcowe, do którego bez przejściówki nie ma możliwości podłączenia przykładowo telefonu lub laptopa, a nawet naładować aparatu fotograficznego.

Na kiedy zaplanować wakacje we Włoszech?

Niezwykle istotną z punktu widzenia pobytu w tym kraj, jest kwestia terminu wyjazdu. Włochy to ogromny kraj, w którym ilość atrakcji turystycznych jest niezwykle bogata. Wiele jednak zależy od tego, co dokładnie chciałoby się tam robić. Jeśli zależy komuś przede wszystkim na plażowaniu i relaksowaniu się podczas opalania, rzecz jasna najlepszym terminem będzie lato. Jest ono jednak znacznie dłuższe niż w Polsce, ponieważ na wysoką temperaturę i silne słońce można spokojnie liczyć już od początku Maja, aż do końca Września.
Jeśli natomiast ktoś chciałby urlop we Włoszech spędzić głównie na zwiedzaniu, poznawaniu kultury i obyczajów, to właściwie nie ma jednego dobrego terminu, ponieważ o każdej porze roku będzie to wygodne i miłe doświadczenie. Zimy we Włoszech są bardzo łagodne i nie powodują żadnego dyskomfortu podczas przechadzek po mieście.
Ostatnią możliwością spędzania wakacji jest oczywiście zjeżdżalnie na stokach narciarskich. W tym wypadku można włochy ze swoimi deskami odwiedzić od grudnia, aż do końca kwietnia.

Co zobaczyć we Włoszech?

Ilość atrakcji, zabytków i rzeczy, które trzeba zobaczyć, jest w tym kraju niewyobrażalna i nie sposób ich po prostu wymienić. Istnieje jednak kilka na tyle kultowych, rozpoznawalnych miejsc i rzeczy, których najzwyczajniej w świecie nie można zignorować. Jednym z takich miejsc jest z pewnością Plac i Bazylika Świętego Piotra. Perła Watykanu i jego centrum to miejsce pielgrzymek i kultu.
Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem są Pompeje, czyli ruiny miasta dotkniętego kataklizmem w postaci wybuchu wulkanu. Wezuwiusz, bo o nim mowa, nadal pozostaje jednym z najbardziej niebezpiecznych wulkanów na świecie, co samo w sobie stanowi nie lada atrakcje.

Włoskie jedzenie

Kuchnia regionalna jest rozpoznawalna i ceniona na każdej szerokości geograficznej. I choć wielu kojarzy ją jedynie ze spopularyzowaną w stanach zjednoczonych pizzą, to jednak oferuje ona znacznie więcej. Z tego powodu podczas wakacji we Włoszech koniecznie trzeba spróbować takich potraw jak Bruschette, czyli grzanki, które podawane są z czosnkiem w połączeniu z sałatką z pomidora i bazylii. Oprócz tego warto spróbować Zuppa di Pesce, czyli specjalną zupę rybną, która przygotowywana jest kilku gatunków ryb, a także Gnocchi, czyli niewielkie kluseczki, które mogą być podawane i przyrządzane na wiele najróżniejszych sposób.

Redakcja sommer-foto.pl

Redakcja "Sommer Foto" to zespół zróżnicowanych talentów, których pasją jest tworzenie inspirujących treści w różnych dziedzinach. Każdy członek redakcji wnosi do projektu unikalne umiejętności i doświadczenie, które uzupełniają się nawzajem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak znaleźć dobrego jubilera w Krakowie?