Wesele w stylu boho

W ostatnich latach stylem, który wciąż zyskuje na popularności jest styl boho. Jest on aktualnie obecny w wielu aspektach życia.

Styl boho

Styl boho jest uznawany za styl artystycznej bohemy, który ceni sobie przede wszystkim luz i spontaniczne działania. Charakteryzuje się on także dużą wygodą. Styl boho inspirowany jest modą hipisowską, ale czerpie także z zarówno cygańskich, jak i etnicznych symboli. W związku z tym, że główną ideą tego stylu jest luz i wygoda to charakteryzuje się on delikatnością, zwiewnością oraz można go uznać za bardzo dziewczęcy. Umożliwia łączenie razem różnych, często niepasujących do siebie elementów, które w ten sposób połączone nadal wyglądają dobrze. W stylu boho każde połączenie jest możliwe. Za elementy szczególnie charakterystyczne w tym stylu z całą pewnością można uznać różnego rodzaju frędzle i pióra, które zdobią elementy ubioru lub wnętrz. Są one inspiracją z indiańskich motywów i umożliwiają szerokie ukazanie luzu osoby je noszącej. Idealnie łączą się z dużą paletą kolorów. W stylu boho królują także wszelkie szerokie formy, ponieważ nie jest to styl, który preferuje dopasowane ubrania. Osoby inspirujące się stylem boho noszą także długie, rozkloszowane spódnice oraz spodnie dzwony. Często wykorzystywanym materiałem, zarówno w modzie, jak i w wyposażeniach wnętrz, są różnego rodzaju koronki. Stanowią one ozdobę dla innych elementów wyposażenia stroju czy wnętrza. W stylu boho preferowane są także luźne, niczym nie skrępowane fryzury, zwłaszcza u kobiet.

Wesele w stylu boho

Styl boho stał się bardzo popularny podczas organizacji zaślubin oraz przyjęć weselnych. Jest on przeciwieństwem pełnego przepychu stylu glamour, który nie każdemu może się podobać. Każde współcześnie organizowane wesele powinno posiadać wybrany motyw przewodni oraz dominującą kolorystykę. Styl boho jest natomiast idealnym wyborem na motyw przewodni. Wyróżnia się on bardzo dużą lekkością. Jego kolorystyka obejmuje barwy w dużej mierze stonowane, z uwzględnieniem kolorów nawiązujących do natury. Jak już zostało wcześniej wspomniane, styl boho najbardziej wyróżnia luz i swoboda. I takie też powinny być zaślubiny i wesele organizowane zgodnie z ideą tego stylu. W wyniku tego, że styl czerpie dużo inspiracji z artystycznej bohemy to daleko mu do perfekcjonizmu w każdym aspekcie. Styl ten łączy ze sobą różne faktury i materiały, które idealnie ze sobą współgrają. Wiele elementów dekoracji można nawet wykonać samemu i będą idealnie się wpisywały w styl boho. Podczas organizowania dekoracji na zaślubiny i wesele najpopularniejszymi materiałami są między innymi frędzle i pióra, koronki i gipiury, różnego rodzaju szerokie formy i fale, patchwork, nieład oraz różnorodne wzory takie jak wzory etniczne, kwiatowe, geometryczne czy folkowe. Artyzm stylu boho kojarzony jest głównie z takimi kolorami jak naturalne kolory ziemi, jednakże do tego stylu pasują także wyraziste barwy takie jak złoto czy srebro, a nawet miedź, szafir, kobalt oraz szmaragd.

Redakcja sommer-foto.pl