Pomysł na prezent dla świadkowej

W ostatnich latach popularnym zwyczajem ślubnym stało się sprawianie prezentów różnym osobom, które biorą udział w tym wydarzeniu. Do takich osób zaliczana jest w szczególności świadkowa Młodej Pary.

Zadania świadkowej

Świadkowa jest to osoba, która poświadcza dokonanie pewnej czynności prawnej, w tym wypadku zawarcie małżeństwa. Jest to osoba biorącą udział w tym wydarzeniu i mogącą to poświadczyć. Zazwyczaj świadkowa potwierdza zawarcie małżeństwa poprzez udzielenie podpisu na stosownych dokumentach. Zarówno świadek, jak i świadkowa są osobami, które w sposób formalny mogą potwierdzić, że doszło do zawarcia małżeństwa. Są obecni z Parą Młodą zarówno w kościele podczas zaślubin, jak i w urzędzie. Składają swoje podpisy na wszelkich niezbędnych dokumentach. Towarzyszą Parze Młodej również podczas przyjęcia weselnego. Świadkowa jest również osobą, która pomaga Parze Młodej w różnego rodzaju czynnościach związanych z organizacją ślubu i wesela, a także pełni wspomagającą funkcję podczas samej ceremonii oraz na weselu. Głównym zadaniem świadkowej jest doradzanie i udzielanie wsparcia Pannie Młodej, jeśli ta tego wymaga. Doradztwo może obejmować wybór sukni ślubnej, fryzury, bukietu kwiatów czy też różnego rodzaju dodatków. Świadkowa jest również tą osobą, która organizuje wieczór panieński. Jest ona odpowiedzialna za zaproszenie na niego innych osób oraz wybór atrakcji dla przyszłej Panny Młodej. Świadkowa powinna także, w ramach swoich możliwości, pomagać w przygotowaniach do ślubu i wesela oraz być oparciem w trudnych chwilach. Powinna czuwać, aby żadne niepożądane wydarzenia nie zakłóciły Pannie Młodej tego jednego, jedynego dnia. Oprócz tego zadaniem świadkowej może być także, wraz ze świadkiem, opieka nad prezentami otrzymanymi przez Młodą Parę. Razem ze świadkiem powinna również kontrolować przebieg przyjęcia weselnego, aby Młoda Para nie musiała się o nic martwić.

Pomysł na prezent dla świadkowej

W związku z tak szerokim polem potencjalnych zadań do wykonania każdej świadkowej należy się chociaż małe podziękowanie za wykonaną pracę. Najczęściej przyszła Panna Młoda dziękuje swojej świadkowej w formie jakiegoś prezentu, który może przybrać różnorodne formy. Dobór prezentu zależy w dużej mierze od zainteresowań oraz charakteru samej świadkowej, a także od budżetu Panny Młodej, który jest przeznaczony na ten cel. Idealnym prezentem jest na przykład personalizowana biżuteria wraz z dedykacją, w której można podziękować świadkowej. Kolejnym pomysłem na prezent jest wykonanie pudełka, które będzie zawierało w sobie różne drobne upominki takie jak perfumy, kosmetyki czy nawet słodycze lub wino. Droższym prezentem, który z pewnością spodoba się każdej świadkowej jest voucher na wyjazd do SPA. Umożliwi jej to zrelaksowanie się po trudnym czasie przygotowań do wesela. Fajnym prezentem jest także wspólna kolacja, na której można w spokojnym tonie porozmawiać, podzielić się wrażeniami oraz oczywiście podziękować za udzieloną pomoc przy organizacji wesela.

Redakcja sommer-foto.pl