Sesja zdjęciowa po ślubie – czy warto się na nią zdecydować?

Do wszelkich pamiątek z dniu ślubu wraca się po latach z wielkim sentymentem. Warto zadbać o to, aby było na czym opierać wspomnienia. Są tacy, którzy korzystają z usług zarówno fotografa, jak i kamerzysty podczas uroczystości ślubnej. Nie brakuje jednak także osób, które decydują się wyłącznie na zdjęcia. Oferta fotografa w tym zakresie może być bardzo szeroka. Do wyboru jest między innymi samo uwiecznienie na fotografiach ślubnych uroczystości w kościele czy w urzędzie stanu cywilnego, dodatkowy reportaż w wesela (fotograf może pracować do białego rana, lub do umówionej godziny) oraz ewentualna sesja zdjęciowa po ślubie. Jakie zalety ma taka sesja i kiedy warto się na nią zdecydować?

Sesja zdjęciowa po ślubie – decydować się czy nie?

Wśród młodych osób, które stają na ślubnym kobiercu, można znaleźć podobną liczbę zwolenników, co przeciwników sesji zdjęciowej robionej po ślubie. Zwolennicy takiego rozwiązania, są głęboko przekonani o tym, że po wielu latach po ślubie będzie to doskonała pamiątka, do której będzie się wracać z sentymentem, a przy przeglądaniu zdjęć z sesji, w oku zakręci się nie jedna łza. Z kolei przeciwnicy wskazują na takie argumenty jak sztuczne pozowanie, które potrafi przyćmić prawdziwe uczucie – wówczas osoby na zdjęciach wychodzą bardzo nienaturalnie. Kolejny poruszany argument jest taki, że sesja poślubna zabiera czas, który można spędzić na zabawę z gośćmi weselnymi. A przecież nie wypada, aby goście zbyt długo bawili się bez gospodarza. Czy da się temu zaradzić i znaleźć jakieś inną propozycję?

Sesja ślubna organizowana w inny dzień

Wyjściem z tej sytuacji, które warto rozważyć, jest organizacja sesji zdjęciowej w inny dzień. Z takiego rozwiązania ucieszy się wielu fotografów. Każdy bowiem woli pracować w spokojniejszej atmosferze, a nie spieszyć się z wykonywaniem sztampowych zdjęć do ślubnego albumu mając w pamięci, że przecież czekają goście weselni. Sesja zdjęciowa organizowana w inny dzień jest popularna zwłaszcza w miesiącach, w których słońce szybko chowa się za horyzont i brakuje czasu na to, by przy dobrym oświetleniu wykonać kilka perfekcyjnych ujęć.

Co zrobić by sesja zdjęciowa wyszła naturalnie

Największą zmorą każdego fotografa i wielu młodych par jest strach przed tym, iż zdjęcia z sesji ślubnej wyjdą sztywne i sztuczne. Tak się dzieje w sytuacji, gdy wszystkie pozy do zdjęć są ustawiane, a młodzi czują tremę przed obiektywem aparatu. Wybierając na sesję zdjęciową inny dzień niż data ślubu zwiększa się szansę tego, że sesja będzie odbywać się w luźniejszej atmosferze. Warto także zrezygnować ze sztucznych ustawień przed obiektywem aparatu i wybrać odrobinę spontaniczności. O wiele lepiej wyglądają zdjęcia radosne i uśmiechnięte, niż idealnie dopracowane pod względem kadru czy konkretnej pozy. Do sesji ślubnej warto także włączyć swoje hobby. Przykładowo – sesje ślubne w górach cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród młodych par, należy jednak pamiętać, że w Tatrach zdjęcia ślubne bez pozwolenia można robić tylko w niektórych miejscach

Redakcja sommer-foto.pl