Tutaj jesteś

Kobiety chcą przed nim uciec – cellulit

25 czerwca 2020 Lifestyle

Cóż to za straszydło, przed którym trzeba się chować i uciekać. Kobiety mają wiele strasznych rzeczy, których chciałyby uniknąć. Jedną z nich jest cellulit.

Skąd bierze się cellulit?

Naprawdę nie wiadomo skąd się bierze. Po prostu w pewnym momencie dowiadujemy się, że jest. Pomarańczowa skórka o różnym nasileniu występujących objawów. O, to właśnie nasz cały cellulit przyczyny, którego są nieodgadnione.

Podskórna tkanka tłuszczowa z niewiadomych przyczyn ewoluuje w sposób nieprzewidywalny i tworzy pod skórą zgrubienia i złogi, które po ściśnięciu tkanek układają się nieprzyjemnie, przypominając wyglądem powierzchnię imitującą skórkę pomarańczową. Owoc o przyjemnym kolorze i interesującym smaku stał się synonimem tego co najgorsze dla pań.

Cellulit na pośladkach, o zgrozo!

Prawdopodobnie powodem występowanie cellulitu są zaburzenia mikro krążenia. Zalegające toksyny nie są odprowadzane z ustroju i komplikują wszystko. Gromadzą się w tkance tłuszczowej i tworzą złogi, które deformują tkankę tłuszczową. Nie bez znaczenia jest też wpływ hormonów kobiecych. W szczególności estrogeny mogą wpływać destrukcyjnie na tkankę tłuszczową.

Cellulit najczęściej tworzy się w miejscach, gdzie u kobiet występuje zapas tkanki tłuszczowej potrzebnej do produkcji hormonów. Cykl płciowy wymaga obecności pewnej ilości tłuszczu w okolicach bioder, na udach oraz pośladkach. Przy eskalacji zjawiska cellulit może pojawić się również na ramionach.

Również nieodpowiednia dieta i brak aktywności fizycznej może objawić się powstawaniem złogów cellulitowych.

Więcej podobnych artykułów na zperspekywymamy.pl

Redakcja sommer-foto.pl

Redakcja "Sommer Foto" to zespół zróżnicowanych talentów, których pasją jest tworzenie inspirujących treści w różnych dziedzinach. Każdy członek redakcji wnosi do projektu unikalne umiejętności i doświadczenie, które uzupełniają się nawzajem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak znaleźć dobrego jubilera w Krakowie?