Wybór sali weselnej, czyli najtrudniejsza decyzja!

Wszystkie Młode Pary chciałyby, żeby ich wesele było idealne. Nic w tym dziwnego. Jednym z najważniejszych elementów uroczystości jest doskonała sala. Jak ją wybrać? Na co zwracać uwagę?

Zawsze sprawdź na własne oczy!

Wybór sali weselnej nie musi być trudny, jeśli będziecie pamiętać o kilku kluczowych elementach. Najważniejszy z nich to pofatygowanie się po to, by zobaczyć salę na żywo. Najlepiej tuż przed uroczystością innej pary, żeby zobaczyć jak wygląda jej pełen potencjał. Może się wydawać, że w dobie internetu to niepotrzebne, ale zdjęcia nigdy nie oddają rzeczywistości. Robią je fachowcy, którzy wiedzą z jakiej perspektywy pokazać salę, by robiła największe wrażenie. Oglądając przestrzeń na żywo można wyrobić sobie o niej własne zdanie. Sprawdzić, ile rzeczywiście jest w niej miejsca, jak wyglądają toalety, miejsca parkingowe i droga dojazdowa. Kolorowe foldery nie uwzględniają takich rzeczy, a przecież są bardzo ważne dla powodzenia imprezy.

Ile jest miejsca?

Wybierając salę weselną musisz zwrócić uwagę na to, ile jest na niej miejsca. Czy wszyscy goście, których chcecie zaprosić zmieszczą się na niej? Czy wystarczy miejsca dla orkiestry? Czy będzie można wyodrębnić parkiet do tańczenia? Oznacza to, że jeszcze przed wyborem sali musicie mieć już zarys listy gości oraz tego, jakie atrakcje mają uświetnić uroczystość. Im ich więcej, tym będzie potrzebne więcej miejsca na ich realizację. Fotobudka? Stolik ze słodkościami albo ruchoma lodówka z lodami? To hity nowoczesnych wesel, ale wymagają miejsca i jeśli chcecie je przygotować dla swoich gości to po prostu musicie zadbać o przestrzeń. Bardzo ważne jest też to, żeby goście mogli się swobodnie poruszać. Nikt nie czuje się komfortowo, jeśli idąc do toalety musi przeciskać się pomiędzy stolikami.

Co jest w cenie?

Niektóre sale weselne są w pakiecie z cateringiem, rzadziej – z zespołem muzycznym i oświetleniem. Bardzo ważne jest, więc by dowiedzieć się, co dokładnie zawiera cena. Czy uwzględnia jedzenie? Czy może należy osobno wykupić catering? Czy to sprawa do samodzielnego rozwiązania czy cateringiem zajmuje się ta sama osoba, która wynajmuje salę? Podobnie jest z ozdobami. Na niektórych salach nie można mieć wpływu na to, jak będą one przystrojone. Określone dekoracje są w cenie pakietu i nie można ich zmieniać. Są też takie sale, których właściciele pozostawiają pełną dowolność i swobodę Młodym. W takim wypadku to tylko od ich gustu i możliwości będzie zależało jaki będzie ostateczny efekt. Wybierając ten wariant trzeba się liczyć z tym, że pochłonie on sporo czasu i pieniędzy. Jeśli chcecie mieć niezapomnianą uroczystość, to właśnie to rozwiązanie może okazać się najlepsze. Jeśli dekoracje leżą rzeczywiście w gestii Młodych, to dobrym pomysłem jest korzystanie z wypożyczalni ślubnych. Można w nich pożyczyć zastawę stołową, wazony, obrusy, serwetki materiałowe, pokrowce na krzesła, sztuczne kwiaty i inne drobiazgi, których jednorazowy zakup mógłby zrujnować budżet niejednej imprezy. Wypożyczenie jest tańsze i dużo bardziej przyjazne środowisku.

Redakcja sommer-foto.pl