Tutaj jesteś

Jak przygotować się do sesji ślubnej i nie żałować?

18 marca 2020 Fotografia


Sesja ślubna to bardzo ważny element tworzenia ślubnych wspomnień. To okazja, by stworzyć niezapomnianą pamiątkę. Do takich zdjęć chętnie się wraca, wiesza się je na ścianach i umieszcza w rodzinnych albumach. Bardzo ważne jest, więc by sesja została dobrze wykonana. Jak przygotować się do sesji ślubnej? Jak zadbać o to, by zdjęcia wypadły idealnie?

W dzień ślubu czy nie?

Niektórzy fotografowie proponują wykonanie sesji ślubnej w dniu samego ślubu. Po prostu w czasie wesela Młodzi znikają na dwie godziny. Większość gości może nawet nie zauważyć ich braku, bo przecież powinni być zajęci rozmowami, jedzeniem i zabawą proponowaną przez wodzireja lub zespół muzyczny. Plusem tego rozwiązania jest to, że Młodzi są właściwie od razu gotowi do zdjęć. Oboje są ubrani, Panna Młoda ma fryzurę i makijaż. Sesja zdjęciowa zrobiona od razu to mniej pieniędzy wydanych na przygotowanie do sesji. Jeśli jednak zdjęcia są robione innego dnia to można pozwolić sobie na więcej luzu. Nie ma presji mijającego czasu i czekających gości. Jest spokojniej. Młodzi mają też okazję do tego, by ubrać się trochę inaczej niż w dniu samego ślubu. Być może poczują się lepiej w trochę mniej formalnym stroju? Panna Młoda może też pozwolić na mocniejszy makijaż, który będzie lepiej widoczny na zdjęciach. Przed sesją również Pan Młody powinien skorzystać z usług wizażystki, która zapobiegnie świeceniu się skóry. Oba wyjścia mają swoje plusy i minusy, więc Młodzi muszą je dobrze przedyskutować przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dobry pomysł

Na sesji ślubnej fotograf może zasugerować pewne ujęcia i gadżety do zdjęć, ale wiele zależy od Młodych. To wy wiecie, co chcecie pokazać i co chcecie upamiętnić. Dobrze to przedyskutujcie, zastanówcie się i wymyślcie swoją własną myśl przewodnią. Możecie też zastanowić się nad tym, czy wolicie sesję w plenerze czy w studio. Jeśli chodzi o plener to trzeba zastanowić się też nad dodatkowymi kwestiami. Przede wszystkim – gdzie? W ostatnich latach bardzo popularne stały się kwitnące pola lawendy. Fioletowe kwiatki w charakterystycznych kępach wyglądają bardzo romantycznie i nostalgicznie. Szczególnie dobrze prezentują się o zachodzie słońca, kiedy w tle zdjęć gra pomarańczowe światło. Popularne są też na zdjęcia w zbożu. Takie fotografie można wykonać tylko w okresie wczesnego lata, kiedy łan jest już dojrzały i złoty, ale jeszcze nie było żniw. Zimowe sesje ślubne często są organizowane na tle śniegu i zimowych atrakcji. Niektórzy Młodzi decydują się też na plener nad morzem albo wynajęcie jakiś niezwykłych zwierząt np. alpak. Modne są też konie i romantyczne fotografie pokazujące Młodych na grzbiecie rumaka. Pomysłów i inspiracji jest ogrom. Przygotowując się do swojej sesji ślubnej, trzeba podjąć jakieś decyzje w sprawie tego, jak ma wyglądać. Dobrze jest też skonsultować się z fotografem. Jeśli da zielone światło zdjęciom robionym na polu rzepaku w otoczeniu kóz i alpak, to dlaczego by nie? W ten sposób stworzycie wspomnienia, które będą zachwycały nawet wtedy, gdy zdjęcia będziecie oglądać ze swoimi wnukami.

Redakcja sommer-foto.pl

Redakcja "Sommer Foto" to zespół zróżnicowanych talentów, których pasją jest tworzenie inspirujących treści w różnych dziedzinach. Każdy członek redakcji wnosi do projektu unikalne umiejętności i doświadczenie, które uzupełniają się nawzajem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

sesje zdjęciowe