Dekoracja stołu weselnego- sprawa najwyższej wagi, której nie wolno zaniedbać

Podczas organizacji wesela należy myśleć o wielu sprawach. Jedną z nich jest również dekoracja stołu weselnego. Jest ona integralną częścią całości i ma ją doskonale uzupełniać.

Co można położyć na stół weselny?

Mogą to być oczywiście żywe lub sztuczne kwiaty. One muszą być w wazonach, by łatwiej było je poustawiać i przesunąć w razie, gdyby przeszkadzały. Oprócz kwiatów na weselnym stole warto pozostawić białe wstążeczki. Dodadzą one stołowi szyku i elegancji i będą widocznym znakiem, że tu ma się odbyć jakaś ważna uroczystość. Niektóre Pary Młode gustują w lampionach i świecach zapachowych. Jest to dość ekscentryczny pomysł, lecz nikt nie ma prawa krytykować ich wizji ślubnej. Najważniejsze, żeby stół weselny pasował optycznie i kolorystycznie do wystroju sali. Na resztę detali można spuścić zasłonę milczenia. W końcu o gustach się nie dyskutuje.

Bez czego dekoracja stołu weselnego będzie niepełna?

Z pewnością na owym stole nie może zabraknąć pater z owocami. Jest to typ jedzenia, po który sięgają niemal wszyscy weselni gości. Żaden weselny stół nie może funkcjonować bez tortu weselnego, na którego szczycie są widoczne figurki Pary Młodej. Na stole weselnym nie może też oczywiście nie być alkoholu i kolorowych napoi. Są one częścią weselnej tradycji podobnie jak welon Panny Młodej czy muszka Pana Młodego.

Na weselnym stole nie może także zabraknąć sztućców, noży, talerzy, jak również kieliszków. Goście weselni muszą przecież jakoś wznosić tosty za zdrowie Pary Młodej. I wymusić na niej, by się pocałowali. Stół weselny nie obędzie się także bez ciast i gorących dań. Są one po to, by każdy z przybyłych znalazł coś, w czym może zasmakować. Równie ważne jest, by na stole weselnym nie zabrakło serwetek. W końcu każdy z zaproszonych gości prędzej czy później będzie chciał z nich skorzystać.

A co gdy wesele odbywa się na świeżym powietrzu?

W zasadzie wtedy dekoracja stołu weselnego podlega niewielkim modyfikacjom. Po pierwsze nie używa się obrusów, bo są zbędne. Po drugie krzesła i stoły są obwieszczone białymi wstążkami, bo tak wyglądają odświętniej. Po trzecie od razu widać, które ze stanowisk to stół weselny, bo jest na nim najwięcej jedzenia. A poza tym do jego przystrojenia zużywa się najwięcej kwiatów. Plenerowy stół weselny jest z plastiku, a to dlatego, że po zakończeniu wesela- łatwiej go zdemontować.

Skąd czerpać inspiracje na dekoracje weselnego stołu?

Jak zwykle w takich przypadkach z pomocą przychodzi internet. W nim jest mnóstwo pomysłów i aranżacji, z których można śmiało uszczknąć coś dla siebie. Zresztą, gdy zleci się organizację wesela firmie specjalizującej się w tego typu uroczystościach. To można liczyć, że wykaże się w tej materii inwencją twórczą.

Pomysł na dekorację stołu weselnego może także zrodzić się w wyniku podpatrywania innych Młodych Par. Może wymyślą one coś kreatywnego i szalonego, co będzie pasowało wizerunkowo do naszej koncepcji. W ostateczności można sięgnąć po katalogi ślubne z dekoracjami. Tam z pewnością będzie wiele sprawdzonych patentów.

Redakcja sommer-foto.pl