Tutaj jesteś

Jak używać samoopalacza?

29 kwietnia 2020 Lifestyle

Opalona skóra wygląda pięknie i zdrowo, zwłaszcza jeśli jest to delikatna i naturalna opalenizna. Kiedy zależy nam na efekcie skóry muśniętej słońcem, możemy sięgnąć po samoopalacz. Najlepszy samoopalacz powinien być łatwy w aplikacji i mieć kolor zbliżony do prawdziwej opalenizny.

Jaki produkt wybrać i jak używać samoopalacza?

Podczas zakupów zwróćmy uwagę do jakiej karnacji przeznaczony jest krem samoopalający. Nawet najlepszy samoopalacz rekomendowany dla brunetek, może wyglądać fatalnie na jasnej cerze.
Wśród samoopalaczy mamy do wyboru kremy, pianki lub spraye. Jeśli nie wiemy, jak używać samoopalacza, powinniśmy wybrać spray lub mgiełkę. Aplikacja kremowej konsystencji z tuby, może skutkować powstawaniem brzydkich plam i smug.
Zanim nałożymy najlepszy samoopalacz zalecane jest wykonanie peelingu. Pozwala to oczyścić skórę. Nie zapomnijmy też o depilacji nóg, jeśli zamierzamy stosować produkt na te partie ciała.

Instrukcja na opakowaniu

Na opakowaniu powinniśmy znaleźć informację, jak używać samoopalacza. Jeśli taka instrukcja niewiele nam mówi, powinniśmy przygotować rękawice oraz pamiętać, aby nie aplikować produktu na noc.
Po aplikacji warto uważać, by posmarowana skóra nie dotykała żadnych powierzchni. Pamiętajmy też o umyciu rąk.
Kiedy mimo zastosowania rad, jak używać samoopalacza, pojawiły się brzydkie zacieki, możemy spróbować złagodzić efekt poprzez wyszorowanie ciała gąbką, zastosowaniu soku z cytryny. Niestety nawet najlepszy samoopalacz nie schodzi szybko ze skóry. W tym wypadku należy się uzbroić w cierpliwość i poczekać kilka dni, aż samoopalacz zmyje się całkowicie.

Zobacz więcej na obliczaurody.pl

Redakcja sommer-foto.pl

Redakcja "Sommer Foto" to zespół zróżnicowanych talentów, których pasją jest tworzenie inspirujących treści w różnych dziedzinach. Każdy członek redakcji wnosi do projektu unikalne umiejętności i doświadczenie, które uzupełniają się nawzajem.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak znaleźć dobrego jubilera w Krakowie?